Pazartesi, 15. Temmuz 2019

MİLLETVEKİLLERİMİZ

 

NUMAN KURTULMUŞ

1959 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğmuştur. İlk ve ortaokulu Ünye’de okudu. Lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde yaptı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini ve 1984 yılında da yüksek lisans eğitimini bitirdi. 1988-1989 yılları arasında ABD’de Temple Üniversitesi School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarına devam etti. 1990-1993 yıllarında yine ABD’de Cornell Üniversitesi New York State School of Industrial & Labor Relations’nda misafir öğretim üyesi olarak görevde bulundu ve doktorasını yaptı. 1994 tarihinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doçent oldu. 2004 yılında ise profesör ünvanını aldı. Ayrıca, çeşitli uluslararası ve Türk kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde konuşmacı olarak yer aldı.

Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile Post-Endüstriyel Dönüşüm ve Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınlanmıştır. 2015 Milletvekili genel seçiminde 25. Dönem Ordu milletvekili seçilmiştir.

Numan Kurtulmuş evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

OKTAY ÇANAK

1976 yılında babasının memuriyeti dolayısıyla Diyarbakır'da doğdu, Orta ve lise öğrenimimi Ordu’da tamamladı. 1998 yılında Marmara Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Ordu Barosunda Yönetim Kurulu Üyeliği, Ordu Valiliği İnsan Hakları Kurlu Üyeliği, Ordu Barosu adli yardım büro başkanlığı, daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu Ordu İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2013 yılında Ordu Baorsu Başkanlığı görevinde bulundu..

2015 Milletvekili genel seçiminde 25. Dönem Ordu milletvekili seçilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

İHSAN ŞENER

1 Ocak 1965 tarihinde Ordu ili Korgan ilçesi, Çitlice köyü'nde doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Fatma'dır. Dördü erkek üçü kız çocuğa sahip olan ailesinin en küçük erkek çocuğudur. İhsan Şener, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlköğrenimini köyünde, orta ve lise öğrenimini Samsun İmam-Hatip lisesinde tamamladı.(1985) Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.Yüksek lisansını aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümünde yaptı. İhsan Şener, akademik kariyerinin yanı sıra, Bilgisayar programcılığı eğitimi, Milli Güvenlik Akademisi Eğitimi, TODAİE (Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü) Kamu diplomasisi Eğitimi diplomalarına sahip olarak kendini çok yönlü geliştirmiştir. Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı LİMME Projesi çerçevesinde Bilgisayar Öğretmeni olarak bir müddet çalıştıktan sonra Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde Uzman olarak görev yapmıştır. AKP 'de Bakan Danışmanı (Abdullah Gül, T.R.Güneri ve A.Demircan'ın) olarak ve TBMM 'nde AKP (Adalet ve Kalkınma Partisi) Grup Danışmanı olarak çalıştı. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Uzman Şube Müdürü; Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda (RTÜK): Çukurova Bölge Müdürü, Uzman Denetçi, Eğitim Dairesi Başkanı, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı olarak görev yaptı. TBMM 24.ve 25. dönem Ordu milletvekilidir. Ordu Milletvekili olarak çalışmalarını sürdüren İhsan Şener, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir.

 

SEYİT TORUN

Ordu'da doğan Seyit Torun, öğrenim yaşamına Ulubey'de başladı. Liseyi Ordu'da okuyan Torun, yüksek öğrenimini yapmak için girdiği Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden 1990'de mezun oldu.

Seyit Torun 1994 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ulubey Belediye Başkanı seçildi. Bir dönem Ulubey Belediye Başkanlığı yapan Torun, bu dönemde belediyecilik konusunda Almanya ve Hollanda'da araştırma ve incelemelerde bulundu.

Torun, 1999 Yerel Seçimleri'ne CHP'nin Ordu belediye başkan adayı olarak katıldı; ancak başarılı olamadı. 1999 yılı sonunda Bilim Tarım Limited Şirketi'ni kurdu ve ticaret yaşamına adım attı. Bu dönemde siyasal etkinliklere devam eden Torun, CHP Ordu il başkan yardımcısı oldu.

2004 yılında Demokratik Sol Parti'ye geçen Seyit Torun, 2004 yerel seçimlerinde DSP'den Ordu Belediye Başkanı seçildi.

Seyit Torun, 2009 yerel seçimlerine de Demokratik Sol Parti'den katıldı ve üst üste ikinci kez Ordu belediye başkanı seçildi. Ocak 2011'de tekrar CHP'ye katıldı. 2014 Yerel Seçimleri'ne CHP'den Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne aday olmuş, fakat seçimi kazanamamıştır. 2015 Milletvekili genel seçiminde 25. Dönem Ordu milletvekili seçilmiştir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Seyit Torun, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

MUSTAFA ADIGÜZEL

1967 yılında Gürgentepe doğumlu olan CHP Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Adıgüzel, ilk ve orta öğrenimini aynı ilçede tamamladıktan sonra sağlık meslek lisesini bitirdi. Ardından eczacılık fakültesi ve üç tane ayrı tıp fakültesinden mezun oldu. Adıgüzel, kamu görevinin yanı sıra 13 yıldır İç Hastalıkları Uzmanı olarak Ordu'da sağlık sektöründe görev yaptı.

2015 Milletvekili genel seçiminde 25. Dönem Ordu milletvekili seçilmiştir.