Perşembe, 26. Kasım 2015

BİZDEN HABERLER

NUMAN KURTULMUŞ'A TEŞEKKÜR PLAKETİ

SAYIN KURTULMUŞ’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

19 Ekim gününün ‘’Muhtarlar günü’’ olmasında katkı sağlayan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’ a, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz tarafından tüm muhtarlar adına plaket takdim edildi.

Aktuğ Hotel'de yapılan toplantıya, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergun Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Sivil Toplum Örgütü Başkanları ve Ordu Muhtarlar federasyonuna bağlı tüm ilçe Dernek Başkanları katıldı.

Ordu’da tüm Sivil toplum Örgütlerinin katıldığı toplantıda gerçekleştirilen plaket takdiminde Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Muhtarlar günü ilan edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi: ‘’Öncelikle 1 Kasım’da yapılan genel seçimler sonucunda seçilen tüm Milletvekillerimizi kutluyor ve yeni dönem çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum. 19 Ekim 1829’da kurulan muhtarlık teşkilatının 186. Yılında Hükumetimiz tarafından böyle bir karar alınması tüm muhtarlık camiasını sevindirmiştir. Bu kararın alınmasında, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne vermiş olduğumuz dilekçeyi yakından takip eden Başbakan yardımcımız Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’ a tüm camiamız adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca Muhtarlar Günü genelgesini imzalayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘a,  Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na,  İçişleri Bakanımız Sayın Selami Altınok’a ve tüm hükümet üyelerine tüm muhtarlarımız adına teşekkür ediyoruz. Yeni kurulacak Hükümetimizle birlikte Muhtarlık Teşkilatının tüm sorunlarının giderilmesi adına dah güzel çalışmalara imza atılacağından hiç şüphemiz yoktur’’ dedi.

Son Güncelleme (Cuma, 06 Kasım 2015 05:00)

 

ORDU EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 2. MUHTAR TOPLANTISI

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE 2. TOPLANTI

Ordu Emniyet Müdürü Sayın Caner Tayfur Başkanlığında Emniyet birimlerine bağlı şube müdürleri ve Altınordu ilçesine bağlı mahalle muhtarları 2. kez bir araya gelerek Ordu ilinin Emniyet ile ilgili sorunlarını ve alınacak önlemleri konuştu.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Ordu Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Altınordu İlçe Emniyet Müdürü Nesimi Oral, Ordu Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, ve Polis bölgesine bağlı Altınordu İlçesine bağlı 22 Mahalle muhtarı katıldı.

Emniyet Müdürlüğü Muhtar ikinci toplantısında Emniyet Müdürlüğü muhtarlara mahalleleri ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bir önceki toplantıda muhtarların mahalleleriyle ilgili dilek ve isteklerinin önemli bir bölümünün çözüldüğü görüldü. Bu tür toplantıların süreceğini belirten Emniyet Müdürü Sayın Caner Tayfur, Muhtarlarımız ile yaptığımız işbirliğinin süreceğini söyledi.Tayfur şöyle devam etti:’’Mahalle muhtarlarımız mahallesinin sorunlarını en iyi bilen kişilerdir. Muhtarlarımız devletimizin vazgeçilmez unsurlarıdır. Dolayısıyla bizlerin en yakın çalışma arkadaşlarımızdır. Halkın doğrudan oyu ile seçilen muhtarlarımız ile bu şehrin sorunlarını el birliğiyle en aza indirmek için bu toplantıları oldukça önemsemekteyiz. Muhtarlarımızın bizlere ilettiği her ayrıntıyı inceleyerek şehrimizi daha sorunsuz hale getirmeyi hedefliyoruz. Muhtarlarımız ile yaptığımız bu toplantılar periyodik aralıklarla devam edecektir’’dedi.

Yapılan toplantıda söz alan Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Emniyet Müdürlüğü ve Muhtar çalışmasına örnek teşkil eden bu uygulamanın ilin Asayiş sorunları ve bu sorunların çözülmesine katkı sağlayacağını vurguladı. Akdeniz , Kolluk kuvvetlerine yardımcı olmanın muhtarların görevleri arasında bulunduğunu belirterek, toplantıların belli aralıklarla devam ettirilmesinden dolayı Ordu Emniyet Müdürü Sayın Caner Tayfur’a teşekkür etti.

Toplantıda Ordu Emniyet Müdürlüğüne bağlı Şube müdürlerinin mahallelerde yapmış oldukları çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verildi. Daha sonra  22 mahalle muhtarı söz alarak kendi mahalleleriyle ilgili sorunları ve çözüm önerileri karşılıklı ele alınarak toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme (Perşembe, 04 Haziran 2015 00:42)

 

MUHTARLAR UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz İçişleri Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Sayın Aziz Yıldırım'ı, TUBİM Şube Müdürü Oğuzhan Yonca ve Emniyet Amiri Bülent Özcan makamında ziyaret ederek Uyuşturucu ve Madde Bağımlığı ile mücadelede muhtarların üzerİlerine düşecek her şekilde devlete yardımcı olacağını belirtti.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile kısa adı TUBİM olan ''Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi''  işbirliği yapılarak muhtarların uyuşturucu ile mücadelede daha etkin rol alması konuşunda neler yapılabileceği konuları görüşüldü. Hazırlanacak projelerle muhtarlara eğitim verilerek toplumun bilgilendirilmesi sağlanması hedefleniyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz şunları söyledi:’’Ülkemizin son dönemlerde üzerinde durduğu uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla ilgili Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Adıyaman ve Erzincan illerinde iki önemli toplantı yapmıştır. Bu toplantılarda uyuşturucu ile mücadele konusunun hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir konu olduğuna vurgu yapılmıştır. Bu hususta muhtarlarımızın ve toplumumuzun kanaat önderlerinin eğitiminin ve bilgilenmesinin önemli olduğu ve yapılacak toplantılarla toplumun daha geniş çevrelerine ulaşılması gerekmektedir. O nedenle TUBİM ile birlikte, Sağlık Bakanlığı rehabilitasyon merkezlerinin ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da içinde olduğu daha kapsayıcı bir çalışma yapılması planlanmaktadır. Hep söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz muhtarlarımıza yeni görev alanları yaratılması ülkemizin menfaatlerine olacaktır. Özellikle Uyuşturucu ile mücadelede muhtarlarımız üzerine düşen her görevi yerine getirecektir’’dedi

Daha sonra,TUBİM (Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) tarafından Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun Adıyaman ve Erzincan İlinde düzenlediği Uyuşturucu ile mücadele konulu konferans faaliyetlerinden dolayı Şube Müdürü Oğuzhan Yonca ve Emniyet amiri Bülent Özcan tarafından Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’e plaket takdim etti.

 

 

 

 

Son Güncelleme (Cuma, 08 Mayıs 2015 19:23)

 

ALTINORDU MUHTARLARI BELEDİYE BAŞKANI TEKİNTAŞ İLE TOPLANDI

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI ENGİN TEKİNTAŞ “92 MAHALLE MUHTARI İLE BİR ARAYA GELDİ”‏

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu ilçesinde görev yapan 92 mahalle muhtarıyla değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

TESK Otel’de gerçekleşen toplantıya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli, Altınordu Belediyesi Meclis Üyeleri, Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı  Hüseyin Akdeniz,Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hulisi Yılmaz, Altınordu Belediyesi Birim Müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantı da Altınordu Belediyesi’nin hizmetleri, mahallelerdeki eksiklikler ve yapılaması istenilen hizmetler masaya yatırıldı.

TEKİNTAŞ: “MUHTARLARIMIZLA ORTAK ÇALIŞIYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, birlikte çalıştıkları muhtarlarla değerlendirme toplantısında bir araya geldikleri için mutlu olduklarını söyledi. 1 yıllık çalışmalara değinen Başkan Tekintaş, “1 yıllık süreyi Belediye olarak tamamladık, aynı zamanda muhtarlarımızda 1 yılını doldurdu. 1 yılın sonunda yaptığımız değerlendirme sonucunda, kuruluşumuzu tamamlayıp hizmet yapacağımız makine ve ekipmanlarımız aldık. Genel anlamda baktığımızda eski haliyle 22 mahalleli bir ilden 92 mahalleli Altınordu ilçesine dönüştük. Bu yükün altından muhtarlarımızla ortak hareket edip, yükü hafiflettik ve kuruluş aşamasını iyi geçirdik. Araçlar aldık, geçtiğimiz aylarda araçlarımızın yüzde 65’i kiralık, yüzde 35’i bize aitti. Son yaptığımız araç filosu ile artık çalışmalarımızı kendi araçlarımızla yapacağız, ancak kısmı kiralamalar yapabiliriz” dedi.

“HERKES İKİNCİ BEŞ YILLIK DİLİMDE TAŞIN ALTINA ELİNE KOYACAK”

Belediyenin kuruluş yasasına dikkat çeken Tekintaş, merkez mahalle dışında kalan mahallelere de hizmet vermek için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Çalışma alanlarının yalnızca, merkez mahallerle sınırlı kalmadığını ifade eden Tekintaş, “Belediyemizin kuruluş yasasına göre merkez dışında kalan 72 mahallede, ilk 5 yıllık dilimde emlak, çevre ve temizlik dahil hiçbir vergi alınmayacağı belirtiliyor. Biz hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her mahallemize hizmet götürmeye devam ediyoruz. Sosyal sorumluluk açısından bir kap misali ayrımcılık yapmadan hizmet ediyoruz. Ancak ikinci 5 yıllık dilimde herkesin üzerine düşen ne varsa yapmasını taşın altına elini koymasını istiyoruz. Biz bu anlamda bir işi en verimli ve en ekonomik nasıl yapabiliriz onun hesabını yapıyoruz. Biz 24 saat esaslı mesai gözetmeksizin çalışıyoruz. Bunu yasal olarak değil seçilmişliğin ve hizmet etme bilincinin hissiyatı ile yapıyoruz. Başlattığımız çalışmaları tamamlamayı özellikle de hava muhalefeti sebebiyle geride kaldığımız 72 kilometrelik beton yolu da haziran ayı sonuna tamamlamayı düşünüyoruz. Biz çalışmalarımızı, hizmetlerimizi uzun vadede hesaplayarak yapıyoruz” diye konuştu.

ALTINORDU BELEDİYESİ MUHTARLARIMIZI ÖNEMSİYOR

Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, “ Yeni kurulan Altınordu Belediyesinin belirli aralıklar ile muhtarlarımız ile bir araya gelip istişarelerde bulunması ve muhtarlarımızın sorunlarını dinleyip çözüm bulmasının takdirle karşıladığını söyledi” Başkan Akdeniz sözlerine şöyle devam etti. “ Özellikle bu yapılan toplantıların devamını dilerim. Muhtar arkadaşlarımızın dinlenmesi onların sorunlarının ele alınması ve mahallelerin sorunlarının çözümü noktasında bu toplantıların son derece önemli görüyorum. Ben başta Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Başkan Yardımcılarına Muhtar arkadaşlarımıza gösterdikleri bu ilgi ve alkadan ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEÇMEN BİLGİ KAĞITLARI

Seçmen Bilgi Kağıtlarının Dağıtımına Başlandı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, 7 Haziran Genel Seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kağıtlarının muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandığını bildirdi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, 7 Haziran Genel Seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kağıtlarının muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandığını bildirdi.

Akdeniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçmen bilgi kağıtlarının ilçe seçim kurulları tarafından kendilerine teslim edildiğini söyledi.

Vatandaşların seçmen bilgi kağıtlarını 15 Mayıs'a kadar bağlı bulundukları muhtarlıklardan almalarını isteyen Akdeniz, "Vatandaşlarımız alacakları seçmen bilgi kağıdında hangi okulda, hangi sırada ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını rahatça görebilecekler. Dolayısıyla bu seçmen bilgi kağıdı seçmenlere büyük kolaylık sağlayacaktır" dedi.

Akdeniz,15 Mayıs'ta alınmayan seçmen bilgi kağıtlarının tekrar ilçe seçim kurullarına teslim edileceğini belirterek, vatandaşların daha sonra seçmen bilgi kağıtlarını sandık başında bulabileceğini söyledi.

Akdeniz, mesai saatleri içerisinde açık olacak muhtarlıklara gelen vatandaşların, imza karşılığında seçmen bilgi kağıdını alabileceğini sözlerine ekledi.

 
Diğer Makaleler...