Cumartesi, 30. Mayıs 2015

BİZDEN HABERLER

MUHTARLAR UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz İçişleri Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Sayın Aziz Yıldırım'ı, TUBİM Şube Müdürü Oğuzhan Yonca ve Emniyet Amiri Bülent Özcan makamında ziyaret ederek Uyuşturucu ve Madde Bağımlığı ile mücadelede muhtarların üzerİlerine düşecek her şekilde devlete yardımcı olacağını belirtti.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile kısa adı TUBİM olan ''Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi''  işbirliği yapılarak muhtarların uyuşturucu ile mücadelede daha etkin rol alması konuşunda neler yapılabileceği konuları görüşüldü. Hazırlanacak projelerle muhtarlara eğitim verilerek toplumun bilgilendirilmesi sağlanması hedefleniyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz şunları söyledi:’’Ülkemizin son dönemlerde üzerinde durduğu uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla ilgili Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Adıyaman ve Erzincan illerinde iki önemli toplantı yapmıştır. Bu toplantılarda uyuşturucu ile mücadele konusunun hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir konu olduğuna vurgu yapılmıştır. Bu hususta muhtarlarımızın ve toplumumuzun kanaat önderlerinin eğitiminin ve bilgilenmesinin önemli olduğu ve yapılacak toplantılarla toplumun daha geniş çevrelerine ulaşılması gerekmektedir. O nedenle TUBİM ile birlikte, Sağlık Bakanlığı rehabilitasyon merkezlerinin ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da içinde olduğu daha kapsayıcı bir çalışma yapılması planlanmaktadır. Hep söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz muhtarlarımıza yeni görev alanları yaratılması ülkemizin menfaatlerine olacaktır. Özellikle Uyuşturucu ile mücadelede muhtarlarımız üzerine düşen her görevi yerine getirecektir’’dedi

Daha sonra,TUBİM (Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) tarafından Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun Adıyaman ve Erzincan İlinde düzenlediği Uyuşturucu ile mücadele konulu konferans faaliyetlerinden dolayı Şube Müdürü Oğuzhan Yonca ve Emniyet amiri Bülent Özcan tarafından Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’e plaket takdim etti.

 

 

 

 

Son Güncelleme (Cuma, 08 Mayıs 2015 19:23)

 

ALTINORDU MUHTARLARI BELEDİYE BAŞKANI TEKİNTAŞ İLE TOPLANDI

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI ENGİN TEKİNTAŞ “92 MAHALLE MUHTARI İLE BİR ARAYA GELDİ”‏

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu ilçesinde görev yapan 92 mahalle muhtarıyla değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

TESK Otel’de gerçekleşen toplantıya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli, Altınordu Belediyesi Meclis Üyeleri, Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı  Hüseyin Akdeniz,Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hulisi Yılmaz, Altınordu Belediyesi Birim Müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantı da Altınordu Belediyesi’nin hizmetleri, mahallelerdeki eksiklikler ve yapılaması istenilen hizmetler masaya yatırıldı.

TEKİNTAŞ: “MUHTARLARIMIZLA ORTAK ÇALIŞIYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, birlikte çalıştıkları muhtarlarla değerlendirme toplantısında bir araya geldikleri için mutlu olduklarını söyledi. 1 yıllık çalışmalara değinen Başkan Tekintaş, “1 yıllık süreyi Belediye olarak tamamladık, aynı zamanda muhtarlarımızda 1 yılını doldurdu. 1 yılın sonunda yaptığımız değerlendirme sonucunda, kuruluşumuzu tamamlayıp hizmet yapacağımız makine ve ekipmanlarımız aldık. Genel anlamda baktığımızda eski haliyle 22 mahalleli bir ilden 92 mahalleli Altınordu ilçesine dönüştük. Bu yükün altından muhtarlarımızla ortak hareket edip, yükü hafiflettik ve kuruluş aşamasını iyi geçirdik. Araçlar aldık, geçtiğimiz aylarda araçlarımızın yüzde 65’i kiralık, yüzde 35’i bize aitti. Son yaptığımız araç filosu ile artık çalışmalarımızı kendi araçlarımızla yapacağız, ancak kısmı kiralamalar yapabiliriz” dedi.

“HERKES İKİNCİ BEŞ YILLIK DİLİMDE TAŞIN ALTINA ELİNE KOYACAK”

Belediyenin kuruluş yasasına dikkat çeken Tekintaş, merkez mahalle dışında kalan mahallelere de hizmet vermek için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Çalışma alanlarının yalnızca, merkez mahallerle sınırlı kalmadığını ifade eden Tekintaş, “Belediyemizin kuruluş yasasına göre merkez dışında kalan 72 mahallede, ilk 5 yıllık dilimde emlak, çevre ve temizlik dahil hiçbir vergi alınmayacağı belirtiliyor. Biz hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her mahallemize hizmet götürmeye devam ediyoruz. Sosyal sorumluluk açısından bir kap misali ayrımcılık yapmadan hizmet ediyoruz. Ancak ikinci 5 yıllık dilimde herkesin üzerine düşen ne varsa yapmasını taşın altına elini koymasını istiyoruz. Biz bu anlamda bir işi en verimli ve en ekonomik nasıl yapabiliriz onun hesabını yapıyoruz. Biz 24 saat esaslı mesai gözetmeksizin çalışıyoruz. Bunu yasal olarak değil seçilmişliğin ve hizmet etme bilincinin hissiyatı ile yapıyoruz. Başlattığımız çalışmaları tamamlamayı özellikle de hava muhalefeti sebebiyle geride kaldığımız 72 kilometrelik beton yolu da haziran ayı sonuna tamamlamayı düşünüyoruz. Biz çalışmalarımızı, hizmetlerimizi uzun vadede hesaplayarak yapıyoruz” diye konuştu.

ALTINORDU BELEDİYESİ MUHTARLARIMIZI ÖNEMSİYOR

Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, “ Yeni kurulan Altınordu Belediyesinin belirli aralıklar ile muhtarlarımız ile bir araya gelip istişarelerde bulunması ve muhtarlarımızın sorunlarını dinleyip çözüm bulmasının takdirle karşıladığını söyledi” Başkan Akdeniz sözlerine şöyle devam etti. “ Özellikle bu yapılan toplantıların devamını dilerim. Muhtar arkadaşlarımızın dinlenmesi onların sorunlarının ele alınması ve mahallelerin sorunlarının çözümü noktasında bu toplantıların son derece önemli görüyorum. Ben başta Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Başkan Yardımcılarına Muhtar arkadaşlarımıza gösterdikleri bu ilgi ve alkadan ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEÇMEN BİLGİ KAĞITLARI

Seçmen Bilgi Kağıtlarının Dağıtımına Başlandı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, 7 Haziran Genel Seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kağıtlarının muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandığını bildirdi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, 7 Haziran Genel Seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kağıtlarının muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandığını bildirdi.

Akdeniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçmen bilgi kağıtlarının ilçe seçim kurulları tarafından kendilerine teslim edildiğini söyledi.

Vatandaşların seçmen bilgi kağıtlarını 15 Mayıs'a kadar bağlı bulundukları muhtarlıklardan almalarını isteyen Akdeniz, "Vatandaşlarımız alacakları seçmen bilgi kağıdında hangi okulda, hangi sırada ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını rahatça görebilecekler. Dolayısıyla bu seçmen bilgi kağıdı seçmenlere büyük kolaylık sağlayacaktır" dedi.

Akdeniz,15 Mayıs'ta alınmayan seçmen bilgi kağıtlarının tekrar ilçe seçim kurullarına teslim edileceğini belirterek, vatandaşların daha sonra seçmen bilgi kağıtlarını sandık başında bulabileceğini söyledi.

Akdeniz, mesai saatleri içerisinde açık olacak muhtarlıklara gelen vatandaşların, imza karşılığında seçmen bilgi kağıdını alabileceğini sözlerine ekledi.

 

23 NİSAN MESAJI

Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınlayarak Ulusal egemenliğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını kutladı.

Akdeniz mesajında şunları söyledi:’’Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. Yıl dönümünü ve Milli Egemenlik Çocuk Bayramını  büyük bir coşku ve gururla kutladığımız, 23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihini değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. Çocuklarımızı bilime  ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan, başarılı, demokrasiye ve insan haklarına saygılı vatan ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir.

Çocuklarımızın Ulusal bağımsızlığın teminatı olduğunu her fırsatta dile getiren Gazi Mustafa Kemal, dünyanın hiçbir ülkesinde yapılmayanı yaparak, Millet Meclisinin açıldığı  günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Yarınlarımızın güvencesi geleceğimizin teminatı  olan  çocuklarımızın ve bütün vatandaşlarımızın  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlarım’’dedi.

Son Güncelleme (Çarşamba, 22 Nisan 2015 10:12)

 

İRFAN BALKANLIOĞLU''Muhtarlar gözümüz ve kulağımızdır''

Vali BALKANLIOĞLU; ”Muhtarlar Bulundukları Yerlerin Gözü Kulağıdır”

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Ordu Muhtarlar Federasyonu  Başkanı Hüseyin AKDENİZ, Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun ÖZTÜRK ile birlikte Vali İrfan BALKANLIOĞLU’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali irfan BALKANLIOĞLU, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhtarların, devlet ve vatandaş arasındaki köprü görevini üstlendiğini söyledi.

Muhtarlara çok büyük görevler düştüğünü belirten Vali BALKANLIOĞLU, ”Muhtarlar bulundukları yerlerin gözü kulağıdır” diye konuştu.

Muhtarların, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiği ender illerden birinin Ordu ili olduğunu belirten Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Ordu Muhtarlar Federasyonu  Başkanı Hüseyin AKDENİZ, “Dayanışma bilinci içinde hareket eden kurumumuz gerek kamu alanında, gerekse yerel alanda hep işbirliğini ön plana tutmuştur ve tutmaya da devam edecektir’’ diyerek, Vali İrfan BALKANLIOĞLU’na teşekkürlerini sundu.

 
Diğer Makaleler...