Salı, 18. Haziran 2019

ORDU EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 2. MUHTAR TOPLANTISI

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE 2. TOPLANTI

Ordu Emniyet Müdürü Sayın Caner Tayfur Başkanlığında Emniyet birimlerine bağlı şube müdürleri ve Altınordu ilçesine bağlı mahalle muhtarları 2. kez bir araya gelerek Ordu ilinin Emniyet ile ilgili sorunlarını ve alınacak önlemleri konuştu.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Ordu Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Altınordu İlçe Emniyet Müdürü Nesimi Oral, Ordu Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, ve Polis bölgesine bağlı Altınordu İlçesine bağlı 22 Mahalle muhtarı katıldı.

Emniyet Müdürlüğü Muhtar ikinci toplantısında Emniyet Müdürlüğü muhtarlara mahalleleri ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bir önceki toplantıda muhtarların mahalleleriyle ilgili dilek ve isteklerinin önemli bir bölümünün çözüldüğü görüldü. Bu tür toplantıların süreceğini belirten Emniyet Müdürü Sayın Caner Tayfur, Muhtarlarımız ile yaptığımız işbirliğinin süreceğini söyledi.Tayfur şöyle devam etti:’’Mahalle muhtarlarımız mahallesinin sorunlarını en iyi bilen kişilerdir. Muhtarlarımız devletimizin vazgeçilmez unsurlarıdır. Dolayısıyla bizlerin en yakın çalışma arkadaşlarımızdır. Halkın doğrudan oyu ile seçilen muhtarlarımız ile bu şehrin sorunlarını el birliğiyle en aza indirmek için bu toplantıları oldukça önemsemekteyiz. Muhtarlarımızın bizlere ilettiği her ayrıntıyı inceleyerek şehrimizi daha sorunsuz hale getirmeyi hedefliyoruz. Muhtarlarımız ile yaptığımız bu toplantılar periyodik aralıklarla devam edecektir’’dedi.

Yapılan toplantıda söz alan Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Emniyet Müdürlüğü ve Muhtar çalışmasına örnek teşkil eden bu uygulamanın ilin Asayiş sorunları ve bu sorunların çözülmesine katkı sağlayacağını vurguladı. Akdeniz , Kolluk kuvvetlerine yardımcı olmanın muhtarların görevleri arasında bulunduğunu belirterek, toplantıların belli aralıklarla devam ettirilmesinden dolayı Ordu Emniyet Müdürü Sayın Caner Tayfur’a teşekkür etti.

Toplantıda Ordu Emniyet Müdürlüğüne bağlı Şube müdürlerinin mahallelerde yapmış oldukları çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verildi. Daha sonra  22 mahalle muhtarı söz alarak kendi mahalleleriyle ilgili sorunları ve çözüm önerileri karşılıklı ele alınarak toplantı sona erdi.