Salı, 18. Haziran 2019

POLİS TEŞKİLATIMIZIN 169. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

Ordu Muhtarlar Federasyonu  Başkan Hüseyin Akdeniz, Sekreter Ekrem Yurttutan ve Muhasip Olgun Öztürk Polis Teşkilatı'nın 169. Yıl dönümü münasebetiyle Ordu il Emniyet Müdürümüz Sayın İsmail Dalkılıç' ı, Altınordu ilçe Emniyet Müdürü Yalçın Kaya ve müdür yardımcısı Erol Boyraz'ı makamında ziyaret ederek, 10 Nisan polis gününü kutladı.

 

Akdeniz bu ziyarette şunları söyledi:’’Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, gibi önemli görevleri olan, çağdaş bir devlet için, yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk polis teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe saymış ve saymaya da devam etmektedir’’

 

Akdeniz şöyle devam etti:’’Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin  huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümünü kutluyor ve şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevi başında bulunan kahraman polislerimize  başarılar diliyorum’’dedi.

 

Ordu Emniyet Müdürü İsmail Dalkılıç ise ‘’Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini’’belirterek ;  ‘’Teşkilatımız ile muhtarlarımız arasında önemli bir bağ bulunmaktadır. Bizlere çalışmalarımızda her zaman yardımcı olmuşlar ve olmaya da devam etmektedirler. Toplumuzun huzuru ve asayişin temininde her türlü tedbiri alarak bu zamana kadar olduğu bundan sonrada çalışmalarımıza aynı şekilde devam edeceğiz. Polis haftası münasebetiyle ziyarette bulunan Ordu Muhtarlar Federasyonu yönetimine teşekkür ediyorum’’dedi.